מעשה בחמישה בלונים ההצגה חוות דעת

מעשה בחמישה בלונים ההצגה של יובל המבולבל מבוססת על סיפור הילדים הידוע "מעשה בחמישה בלונים" שכתבה מרים רות המבוסס על חמישה ילדים ולכל אחד בלון אשר כל בלון הלך לו בדרכו שלו.

יובל שם טוב הלא הוא יובל המבולבל לקח את סיפור הילדים האהוב והפך אותו להצגה עם שיריו הידועים המתנגנים ונשמעים בכל הצגה אשר הוא מופיע, למעשה השיר הפותח את ההצגה שבו נראים רקדים ושחקנים הוא השיר המקורי היחיד וכל שאר השירים חוזרים על עצמם כבר 15 שנה.

ההצגה מתחילה ביום שיש ליובל יום הולדת, האדם שפגש מביא עימו מספר בלונים והוא בוחר בלון אדום, בלון זה הוא בלון משאלות מיוחד רק למי שחוגג יום הולדת.

כזכור לנו הבלון האדום בספר היה שייך לאלון וזהו הבלון האחרון אשר נשאר משאר הבלונים, אז לכל מי שזוכר או הקריע לילד שלו 2000 פעם את הספר ידוע כי הבלון האדום נשלח לשמיים ולכן כבר אנחנו מבינים את ההצגה…

בהמשך הוא פוגש מישהי שמביאה לו ספר ליום ההולדת, הלא הוא הספר "מעשה בחמישה בלונים" ומקריאים את הדף הראשון מתוך הספר, על כל ילד שקיבל בלון מאמא של רותי.

אחרי קריאת הסיפור, יובל מתחיל לשיר את "יש לי משאלה" ולאחר מכן ערפל וחושך על הבמה,  כמעט 10 דקות עוברות מתחילת המופע עד שחרור הבלון האדום לשמים וסוף כל סוף מתחיל המופע בו יובל הופך לאחד הילדים מתוך הספר הלא הוא אלון- זה שהחזיק בלון אדום.

אחרי שהבין יובל כי המשאלה שלו התגשמה והוא אלון ומי שלצידו הם כל החברים מהספר וגם שם יש לו יומולדת הוא עורך מסיבה וכמובן אחרי המסיבה הם מקבלים בלונים מאמא של רותי ושרים את שיר הבלונים של יובל.

רק לאחר 15 דקות מתחילת המופע אנחנו בעצם בהצגה על הספר ועל מה קרה לכל בלון באדפטציה שונה ומעניינת לילדים ויחד עם אותם שירים ידועים של יובל שהפעם גם שיח קוצים שר אותם.

בקיצור אם הילדים שלכם חובבים את הסיפור מעשה בחמישה בלונים או את יובל המבולבל ואת מגוון שיריו לאורך שנים זה המופע עבורכם, חידוש אין כאן כמו למשל בהצגה פינוקיו בו יובל הפך את פינוקיו למשהו קצת אחר יותר עם הפן האישי שלו, בניגוד לחמישה בלונים פה באמת ההצגה היא לפי הספר.

אמנם התפאורה בהתחלה ממוחזרת ממופע אחר של חנוכה ואין יותר מדי תחלופות בין תפאורות, אך הסיפור מועבר בצורה יפה ונעימה לילדים, גם כאלו שאין להם סבלנות לשמוע סיפור מקריאת ספר יהנו מתוכן איכותי וכן יש את מילות הספר אשר מלוות את המופע.

זו יכולת טובה להביא תוכן של ספרים בהמחזה עם שירים וריקודים לילדים אשר אינם בעד ישיבה לשעת סיפור ומשתעממים מזה די מהר, כאן בהצגה הם יכולים גם לרקוד את הסיפור ולהינות מהתוכן של הספר בלי לשבת יותר מדי זמן.

על אף חרף השמועות והאשמות נגדו- יובל המבולבל משמח ילדים והם נהנים לרקוד ולשמוח איתו לכן אין להחשיב שמועות להצגה, שהיא יכולה רק לתרום ולהעשיר את הילד מבחינת תוכן איכותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *